15 Temmuz, 2007

tαtιℓ вιttι..

La Rochelle maceram dün itibariyLe sona erdi, güzel bir haftaydi 10 dakikalik bir mesafeden aldigim deniz kokusu, uzunca bir süre Arzu'nun bana sivas kangali muamelesi yapmasina yol acsada, karsilastigim manzaraya kapilmam her seyi unutturdu..
Deniz, göl ve havuz manzarali odamda tek eksigim aksam programlar bitip, herkes odasina çekildikten sonra giremedigim internet oldu ama ben yilmadim ve balkonun bir kösesinde kaçak buldugum bir hatla en azindan e-maillerimi kontrol edebildim..
Gün boyu havuz sefasi yapip yeni yüzme teknikleri gelistirip, bol bol güneslendim..
La Rochelle cok güzel bir sehirmis bukadarini beklemiyordum bir ara kendimi ev fiyatlarina bakarken buldum bilinç altim bu sehre yerlesmeye karar vermisti bile sanirim..
Bol bol balik yedim neredeyse her ögün bir balik çesidi vardi restorantta, tabi balik disindaki deniz ürünlerinin nasil migdemi bulandirdigindan, karsi masada istahla o yaratiklari parçalayip yemeye calisan ve o ogün ac kalmama neden olan hanim teyzelerden hic bahs etmicem..
Ama pamuk nineyi anlatmadan olmaz! ayni otelde kaldigimiz, yüzü sürekli gülen, tahminen 70li yaslarda olup, elindeki degneklere ragmen her karsilastigimizda masamiza kadar gelip "cok güzel oldugumu" söylerken, onu minciklamamak icin zor zaptediyordum kendimi.. Tesekkur edip "umarim sizin yaslariniza geldigimde bende sizin kadar guzel ve sevimli olurum" dedigimde, yüzündeki o memnuniyet ve mahcuplugu görmeliydiniz.. çok sekerdi çoook..
Bol bol flört ettim oteldeki küçük çocuklarla, gizli gizli göz kirpmalar, dil çikarmalar, nanikler.. ya ne sevimli yaratiklar su cocuklar dimi?..
Uzun sözün kisasi güzel bir haftaydi tadi damagimda kaldi.. DS

Hiç yorum yok:

Ziyaret