22 Ekim, 2007

ℓσc8tσя

Eminim bir çoklariniz benim gibi kaybettigi küçük esyalar oldugunda aklindan "keske bir alet olsada dügmesine bastigimizda bulabilsek hemen" diye geçiriyordur.. Bu gün internette gezinirken okudugum haber bende küçük bir saskinlik yaratti, evet isteklerimden biri gerçek olmus.. loc8tor adini verdikleri alet böyLe bir seymis. Üstelik bu alet epeydir varmista benim haberim yokmus :)
Küçük tagleri kaybetmekten korktugumuz esyaya bagliyormusuz ve.. 183 metre ye kdr bize yerini gösterebiliyormus.. Sizcede harika degilmi?? Bi yerlerde insanoglunun teknoloji ile ilgili aklindan her geçirdigi sey günün birinde geçege dönecek diye bir söz okumustum.. aklima yatmisti... Simdi buna bir defa daha inandim..
Hayallerimizi genis tutalim hayat dahada kolaylassin dimi ama? ;) DS

14 Ekim, 2007

вαуяαм

Can Dündar öyLe güzeL tercüman olmus ki bu yazisiyla duygu ve düsüncelerime.. Bayram hediyesi olsun benden size ;) DS

Nefes almak bayramdır mesela; günün birinde soluksuz kalınca anlar insan… görmenin nasıl bir bayram olduğunu karanlık öğretir; sevmeninkini yalnızlık…sevdiklerinle geçen her gün bayramdır.yoğun bakımda sancılı geceyi ya da kangren olmuş bir ilişkiyi bitirmek de öyle…vuslat da bayramdır öte yandan…endişe içinde beklediğinden mektup almak, telefonda ansızın sesini duymak,
deli gibi burnunda tütenin boynuna sarılmak bayramdır.en acıktığın anda dumanı tüten bir somunun köşesini bölmek,
korktuğunda güvendiğine sarılabilmek, dara düştüğünde dost kapısını çalabilmek bayramdır.“ona güvenmiştim, yanılmamışım” sözü bayramdır.hiç aldatmamış, aldanmamış olmak bayram…alnı açık yaşlanmak bayramdır; ulu bir çınar gibi ayakta ölebilmek bayram…”

Can Dündar

Ziyaret