28 Mayıs, 2009

кα∂ιηℓαя.. єякєкℓєя.. νє öηуαяgιℓαя..

...

Bay X:
Sinir oluyorum hayatimdaki tarafli-tarafsiz uzak-yakin kadinlara. Kendinizi ne de çabuk ve ucuza harcatiyorsunuz... Yanlis anlama seni bu kategoriye dahil etmiyorum gerci bu iyiye mi isaret kotuye mi onuda bilmiyorum. Emin oldugum tek sey büyük çogunlugundan kendilerine yaptiklarindan dolayi nefret ediyor olusum.
DS: Kadinlara karsi bu öfke yada tepkinin altindaki nedeni anlamak icin cocukluguna inmemize gerek yok sanirim.. Yakin zamanda biri canini fena yakmis olmali :) Siz erkeklerin bu davranislarini algilamakta güçlük çekiyorum..
Bay X : Biz erkekler bizimm canimizi sadece kendi canlarini yakanlar yakarlar... Yani bize yaptiklari bir kötülük olmasada kendilerine yaptiklari kötülükler ve bunlari haketmediklerini düsünmemiz buna neden oluyor. Sana kizdim zira bizi küçümser konustun :(
DS: ''Kendilerine yaptiklari kötülükler sizin caninizi neden yakiyor (?) '' un cevabi beklentilerinize cevap vermemeleri sizin degilde kendi istedikleri gibi olmalari olabilirmi acaba?.. Insanlar bilerek kötülük yapmazlar kendilerine.. hata yaparlar ama yaptiklari seyin hata oldugunu bunun bisekilde bedelini ödeyerek fark ederler.. Hic bir hayat ucuz ve basit harcanmaz harcadigini düsündüklerininde eminim kendilerince geçerli nedenleri vardir.. Önyargilar kirilmadikça.. herkesin hayata ayni pencereden bakmadigi gercegi kabullenilmedikçe.. etrafimizdakileri olduklari gibi degilde.. olmasini istedigimiz gibi görmeye çalismaktan vazgeçmedigimiz sürece ne yazikki buna benzer tepkiler nefretler hayatimizi kaplamaya devam edicek.. Giderek birbirimize karsi tahammülsüz ve hosgörüsüz bir toplum haline geliyoruz..
Bay X: Hmmm..
DS : Hmm yaa..  :)

... DS

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Kadın ve Erkekler Hakında ki Önyargılar

-Bir erkeğin benlik bilinci,sonuç alma becerisiyle tanımlanır.Erkekler,başarı ve güce önem verirler insanlar ve duygulardan çok nesneler ve şevklerle ilgilidirler.Kadınlar romantik düşler kurarken ,erkekler güçlü arabaların,daha hızlı bilgisayarların ,güçlü teknolojilerin hayalinin peşinden giderler.

-Kadınlar sevildiklerini hissettiklerinde heveslenip harekete geçerken erkekler,kendilerine ihtiyaç duyulduğunda güçlenip harekete geçerler.Erkeklerin yüce amaç uğruna yapmayacakları yoktur kadın-erkek ilişkilerinde de bencilliklerinden kurtulmalarının biricik yolu,bu ilişkiden yüce bir amaç türetmeleri yani aşık olmalarıdır.

-Her ne kadar aynı dili kullansalar da kadınların ve erkeklerin sözcüklere yükledikleri anlamlar çok farklıdır.

-Erkek,bir kadını sevdiğinde zaman zaman kendisini geri çekme ihtiyacı hisseder.Tıpkı gerilmiş bir lastik gibi kendini uzaklaştıracak,sonra da yine kendiliğinden yaklaşacaktır.Bağımsızlık ve özerklik gereksiniminin karşılanmasıdır durum.

-Kadınların ve erkeklerin duygusal gereksinimleri farklıdır.Kadınlar ,özellikle şefkat,anlayış,saygı,bağlılık,haklı görülme ve güvence ararken ,erkekler öncelikle güven,kabul,takdir,beğenilme,onay ve teşvik beklerler.

-Kadın ve erkeklerin birbirlerine verdikleri armağanları puanlandırmaları çok farklıdır.Erkek ,verdiği armağan ne kadar büyürse kadından o kadar çok puan aldığını sanır ve doğal olarak enerjisini büyük armağanlara odaklar.
Genel Davranış Biçimi Haline Gelmiş Önyargılar:

-Kadınlar her lafa karışmaz,sadece uzmanlık alanlarında konuşabilir.

-Duygusal oldukları için karar alamazlar.

-Duygusallıkları,kadınların fikirlerinde çok sık değişikliklere yol açar,dolayısıyla onları anlamak mümkün değildir.

-Kadınlar sosyal ilişkilerin doğal uzamanıdır.

-Kadınların öncelikle anne oldukları unutulmamalıdır.

-Kadınlar şefkatli olduklarından siyasi hayatta da hizmet etmek ,zor durumdakilere yardım etmek temel görevleridir.

-Kadınlar temiz ve bakımlıdır.

-Kadınlar hileyle de olsa zorla istediklerini yaptırabilecek güce sahip olduklarından onlardan gelen önerilere karşı dikkatli olunmalıdır.

-Kadınlar ilişkilerine dikkat etmelidir.....From By Broken .... :)

O'NUR dedi ki...

en son verdiğiniz cevap diyeyim ya...kapak olmuş bay x 'e aslında sırf kadın erkek ilişkisine değil alayına gitsin bir cevap..ilişki için sınırlamak hayır hepsi için..harika harika cevapp

Ds' dedi ki...

Onur tesekkür ederim ama BayX son cevabimin sokunu üzerinden atamamis olmali ki o gün, bu gündür kayip :)

Ziyaret