22 Mayıs, 2010

zαмαηℓα(αηℓα)∂ιкℓαяιмιz

Suan hayatinizda sikâyet ettiginiz, keske daha iyisi olabilseydi dediginiz en az bir kaç sey siralayabilirsiniz muhakkak degil mi? Is, ev, sevgili, çevre hatta kimimiz dahada abartir kasimizdan, gözümüzün seklinden sikâyet ederiz.. Keske söyle, keske böyle olsaydi deriz.. Insanin yasamda kendisine en iyi, en güzel seyleri laik görmesi tabii ki anlasilir, hatta olmasi gereken gibidir.. ama bunun dozunu kaçirip doyumsuzluk noktasina getirdigimizde bu gün "sorun" olarak algiladigimiz seylerin, ileride karsimiza "pismanliklar" ve "keskeler" olarak çikmasi kaçinilmazdir..
Sahip oldugumuz seylere bir kulp takmakta ne kadar ustaysak onlarla yetinme, deger bilme konusunda bir okadar doyumsuzuzdur nedense..
Halbuki " Bir seyin degerini kaybedince anlarsin ancak" sözü hepimiz biliriz.. peki neden illa onlari kaybetmeyi bekleriz ki? Zamanin geçerken hayatimizda var olan güzellikleri de alip götürecegini neden hesaba katmayiz?..
Zaman deriz.. Ardina bir çok anlam yükleriz.. Ne çok sey bekleriz zamandan... "Zaman herseyin ilaci", "Zamanla düzelecek" zaman.. zaman.. zaman.. 
Insan garip bir varlik, zaman geciyor ve biz ardindan bakakaliyoruz..
Pismanliklarimizla kalakaliyoruz..   DS

3 yorum:

Adsız dedi ki...

kendi kendimize her gün defalarca telkinde bulunsak da, elimizdekilerin değerini bilmek adına, hayat denen karmaşa, sorunlar ve sıkıntılar, bu telkinleri yok ediyor. en fazla 1 saat, 1 gün bilemedin 1 hafta kıymet biliyoruz. sonra kaldığı yerden devam ediyor hayat. keşke bu satırları yazarken, sevdiceğim tek sevdicek olarak kalacağını bilse, alınan her nefes, yaşanılan her an doyumsuz olsa.

Modafobik dedi ki...

Sonu hüsranla bitiyor ya işte o zaman gıcık oluyorum hayata! -.- Kursağımızda kalmamalı bence de ya, ehem buradan herkese sesleniyorum asla ah şunu yapsaydım keşke demeyin yoksaaa hurmalar tırmalar hesabı (;

Bu aradaa sevdim blogunu yav! :)

Ds' dedi ki...

Adsiz : Zamanin bize karsi cömert olmadigi gerçeginin bilincinde olursak, belki ozaman sorunlarida bu kadar büyütmeyiz gözümüzde ne dersin? Sevdicegine gelince ona tek sevdicegin oldugunu göstermek zamanin degil senin isin ;)

Modafobik : Ozaman n'apiyoruz? Bu gicik hayatin gicikligina inat sirf giciklik olsun diye gülümsüyoruz :) Bu arada blogumu begendigine sevindim..Iade-i ziyarette bulunacagim ilk firsatta..

Ziyaret